Indtast din registrerede e-mail:
Indtast ny adgangskode:

dk-flag   se-flag

Ring til os på Tlf. 

86 82 29 00​

Reservedele

Varenr.

Plader

10010​

B-Profil 4000mm​

10005​

B-Profil 3000mm​

10000​

B-Profil 2000mm​

Varenr.

Forstærkede plader

10050​

Forstærkningsplade f.B-Profil 4000mm​

10045​

Forstærkningsplade f.B-Profil 3000mm​

10052​

Samlelaske f. forstærkningsplader​

Varenr.

Kurveplader

 10055​

B-Profil R1000mm​

10060​

B-Profil R1500mm​

10065​

B-Profil R2000mm​

10070​

B-Profil R2500mm​

10075​

B-Profil R3000mm​

10080​

B-Profil R3500mm​

10085​

B-Profil R4000mm​

10090​

B-Profil R4500mm​

10095​

B-Profil R5000mm​

10100​

B-Profil R5500mm​

10105​

B-Profil R6000mm​

10110​

B-Profil R6500mm​

10115​

B-Profil R7000mm​

10120​

B-Profil R7500mm​

10125​

B-Profil R8000mm​

10185​

B-Profil R8500mm​

10130​

B-Profil R9000mm​

10135​

B-Profil R10000mm​

10140​

B-Profil R11000mm​

10145​

B-Profil R12000mm​

10150​

B-Profil R13000mm​

10155​

B-Profil R14000mm​

10165​

B-Profil R15000mm​

10170​

B-Profil R17500mm​

10175​

B-Profil R20000mm​

10180​

B-Profil R22500mm​

Varenr.

Stolper

10400​

Stolpe IPE 140x1450mm​

10405​

Stolpe IPE 140x1900mm​

10410​

Stolpe IPE 140x2200mm​

10425​

Stolpe Sigma- 100x55x4x1500mm​

10430​

Stolpe Sigma- 100x55x4x1900mm​

10435​

Stolpe Sigma-, 100x55x4x2200mm​

Varenr.

Forstærkede stolper

10415​

Stolpe IPE 140x1900 Forstærket​

10420​

Stolpe IPE 140x2200mm Forst.​

Varenr.

Stolpe med fodplade

10505​

Stolpe Sigma/ IPE 140 med fodplade 250x300x10​

Varenr.

Afstandsholder

10610​

Afstandsholder U116x186mm​

10615​

Afstandsholder 215x285​

10665​

Afstandsholder 780mm u/klo​

10670​

Afstandsholder 780mm m/klo​

​10655

Afstandsholder 480mm H. m/klo​

10660​

Afstandsholder 480mm V. m/klo​

10620​

Standardbøjle​

Varenr.

Afstandsholder f. forstærkede plader

10625​

Afstandsholder U85x135 forstærket​

10630​

Afstandsholder U116x156 forstærket

10635​

Afstandsholder U215x255 forstærket

Varenr.

Knækplade

10750​

Knækplade Yderrabat - 4 meter nedf.​

10755​

Knækplade Midterrabat - 4 meter nedf.​

Varenr.

Endestykker

10765​

Endestykke 220mm Højre (IPE140)​

10770​

Endestykke 220mm V. (IPE140)​

11775​

Endestykke 340mm Højre​

10780​

Endestykke 340mm Venstre​

10785​

Endestykke 440mm Højre​

10790​

Endestykke 440mm Venstre​

Varenr.

Vendestykker

10815​

Vendestk. 740mm​

Varenr.

Vinkelstykker / Overgangsstykker

10820​

Vinkelplade 530x530 mm Udv.​

10830​

Vinkelplade 610x610mm Indv..​

Varenr.

Trækbånd

10325​

Trækbånd 4140 MM​

Varenr.

Bolte

11035​

St.sætskrue M10x30 4.6FZV​

11000​

AV.bolte m. møtrik M16x27 4.6 FZV​

11005​

AV.bolte m. møtrik M16x40 4.6 FZV​

11010​

AV.bolte m. møtrik M16 x 55 4.6 FZV​

11050​

St.sætskrue M16x30 4.6 FZV​

11052​

St.sætskrue M16x45 4.6 FZV​

11060​

Skive M16mm f. AV-bolte​

10055​

Skive M10mm f. AV-bolte​

11025​

Laske ø11,5 prøve​

11030​

Laske ø18​

​Firmainformation

Dansk Autoværn A/S

CVR: 34991014

Adresseinformation

Tietgensvej 12 - 8600 Silkeborg

Pilebækvej 5 - 4632 Bjæverskov

Kontaktinformation

Telefon: +45 86 82 29 00

E-mail: info@davas.dk

Følg os på LinkedIn: